09:00 - 18:00


info@cetinel.av.tr

0(312) 230 48 52


0(312) 231 36 99

Facebook

Twitter

Search
 

Kurucu Avukat Celal ÇETİNEL

Çetinel Hukuk & Danışmanlık Bürosu > Kurucu Avukat Celal ÇETİNEL

1965 Ankara doğumlu olan Avukat Celal ÇETİNEL, 1983-1987 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki eğitimini, avukatlık stajını ve askerlik görevini tamamladıktan sonra ve 1990 yılının başında, Ankara Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğine başlamıştır.

Avukatlık stajı sırasında yoğun olarak çalıştığı, kamulaştırma ve kamulaştırmasız el atma davaları konusunda edindiği tecrübe ile mesleğe başladığı andan itibaren yoğun bir şekilde bu yöndeki anlaşmazlıkların çözümünde çalışma yapmıştır. 1993 yılının Ocak ayından itibaren çalışmalarını, eşi Av. Fevziye ÇETİNEL ile birlikte sürdürmektedir.

Şirket danışmanlıkları, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Kamu İhale Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İcra iflas hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Miras Hukuku, Kamulaştırma, kamulaştırmasız el atma, şüfa, ortaklığın giderilmesi, ipoteğin fekki, ipotek ve rehinin paraya çevrilmesi konularında da yoğun çalışma ve tecrübeleri bulunan Avukat Celal Çetinel yürüttüğü profesyonel çalışmasının yanında, hobileri arasında yer alan spor ve silahlar nedeniyle; Ankara Fenerbahçeli Hukukçular Derneği’ nin kuruluş ve yönetiminde bulunmuş; dernek, spor ve ateşli silahlar hukuku konusunda da bilgi birikimine sahip olmuştur.

Eğitimci bir aileden gelmiş olmakla, birlikte çalıştığı stajyer ve avukatlara bir eğitimci gibi bilgi ve birikimini aktarmış ve onların mesleki başarılarına da katkıda bulunmuştur. İki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce bilen Av. Celal ÇETİNEL, insan ve çözüm odaklı olarak yürüttüğü görevinin yanında doğaya olan tutkusu nedeniyle, boş zamanlarında doğa yürüyüşlerine katılmaktadır.